Upravit stránku

U19 Folimanku ani Beksa nedobyla

USK Praha : Beksa Pardubice 78:64

Body: Svoboda 14, Čejka 13, Svojanovský 11, Voráč 8, Pešík a Picka po 5, Knol a Tkadlec po 3, Baťa 2.

V pátek jsme odjeli na palubovku USK Praha dohrát odložený zápas. Již před zápasem jsem si byli vědomi, že nás nečeká nic lehkého, jelikož soupeř tuto sezónu ještě neokusil hořkost porážky. Chtěli jsme tak být prvním týmem, jež je porazí. Bohužel úvod zápasu této touze ani zdaleka neodpovídal. Hráči USK vstoupili do zápasu s o mnoho větším úsilím a koncentrací. Než jsme se rozkoukali, už jsme prohrávali 14:0. Zlepšenou obranou a zvýšenou agresivitou na útočné půlce jsme se však dokázali vrátit do zápasu. Bohužel dostat se do vedení se nám už ale nepodařilo. Po konci zápasu tedy svítilo na tabuli skóre 78:64. Pozitivní jistě bylo nasazení a odhodlání hráčů se do zápasu vrátit, avšak vstup do zápasu byl tristní a nakonec se ukázalo, že i rozhodující. Do příštích zápasů bychom tedy měli vstupovat o mnoho koncentrovaněji a ne se prvních 5 minut zápasu pomalu zahřívat na provozní teplotu.

U17 Víkend plný kontrastů

Beksa Pardubice : Loko Plzeň 102:43

Body: Hřebík 15, Boháček 14 (5 doskoků, 5 zisků, 5 asistencí, 4 ztráty), Svojanovský 13 (6 doskoků, 4 asistence, 4 ztráty), Kalný 12 (15 doskoků, 4 bloky), Bílek 11 (6 zisků), Kret 9 (9 asistencí, 6 doskoků, 4 ztráty), Vlček 8, Eisenvort 6 (6 doskoků), Prokopec 2.

Zpočátku si hráči asi mysleli, že s posledním týmem tabulky mohou pouze nějak laškovat, ale ten celou čtvrtinu kladl srdnatý odpor a byl vyrovnaným soupeřem. Teprve potom se domácí zvýšeným nasazením v obraně začali prosazovat a rozdíl skóre se začal zejména od 15. minuty rychle zvětšovat. V pohodě si tak zahrála celá desítka nominovaných hráčů, z nichž je těžké někoho vyzvedávat, protože soupeř postupně vadnul a ve druhém poločase již to byla přehlídka dvojtaktů do opuštěného vymezeného území hostů.

Beksa Pardubice : Sokol Sršni Písek 68:117

Body: Svojanovský 21 (6 doskoků, 4 zisky), Bílek 15 (4 ztráty), Hřebík 9, Provazník 7 (4 ztráty), Kalný 6 (4 asistence), Boháček 6 (7 asistencí, 5 doskoků, 4 ztráty), Eisenvort 2, Vlček 2 (5 doskoků).

Že si nedovedete představit v sychravém listopadovém dopoledni nálety bodavých sršňů a veselé poletování ptactva? Tak jste se měli přijít podívat tuto neděli do naší haly. Tam totiž sršni zcela ubodali ke klinické smrti ubohé domácí koně, kteří jakoby opařeni jejich žihadly vůbec nestíhali píseckou ptačí letku SÝKORA – PTÁK – HOUSER a jenom zoufale přihlíželi jejím radostným náletům do svojí stáje. Celý zápas byli domácí u všeho až třetí, nejdřív pták, poté sršeň, až poté tu a tam kulhající domácí kůň. A výsledek? Až na konci zápasu docílili domácí tolika bodů jako hosté v poločase. To historie pardubického mládežnického basketbalu v domácím prostředí asi nepamatuje a těžko k tomu lze cokoli dodávat. Snad jenom to, že se opět potvrdilo tvrzení o nesmírné psychické labilitě této naší generace – dokud je ve vedení , bojuje a je schopná hrát s kýmkoli, jakmile se skóre obrátí, začínají hráči hledat chyby v čemkoli, jenom ne v sobě samých. A to je asi největší problém týmu, jenž v neděli kromě jiného zapomněl, že basketbal je týmovým sportem – v obraně i v útoku – a podle toho výsledek s exkluzívně hrajícím soupeřem vypadal. Nezbývá, než si vzít ponaučení, pokud jsou hráči nějaké sebereflexe schopni.

U14 S Hradcem vítězně, na Nymburk Beksa nestačila

BA Nymburk : Beksa Pardubice 74:52

Body: Půlpán M. 20,Vlček Štěpán 9, Tesař D. a Ulrych T. po 8, , Procházka D. 3, Votke O. a Žváček J. po 2.

Královští Sokoli : Beksa Pardubice 46:75

Body: Půlpán a Vlček po 14, Bareš 13, Bílek 10, Procházka a Ulrych po 8, Kakrda 3, Pletánek a Tesař po 2, Votke 1.

Zápasový víkend jsme začali v Nymburce, který bez prohry vévodí tabulce. Do utkání jsme vstoupili odhodlaným dojmem a celý poločas jsme si udržovali mírné vedení. Srážel nás jen obranný doskok. Tam jsme doslova hořeli a díky tomu neodskočili soupeři na větší bodový rozdíl. Ve druhé části hry jsme sice zlepšili doskok, ale to bylo z naší strany vše. Domácí jsme vlastními hrubkami dostali do sedla a naopak sebe do psychické nepohody. Bez většího odporu po zbytek zápasu si tak Nymburk zaslouženě připsal 10té vítězství.

V neděli jsme zavítali na derby do Hradce Králové, který je jednu příčku za námi. Hradecký tým na nás hned od začátku vletěl a agresivní obranou se ujal vedení. Naši hráči první část hry prakticky prospali. To, co předváděli na obou stranách hřiště nebylo ke koukání. O poločasové přestávce trenér velmi stručně, ale dost důrazně hráče probral. Druhý poločas pak už byl jednoznačný z naší stran a o výsledku po 3. čtvrtině bylo rozhodnuto. Tým umí produkovat velmi slušný basketbal, ale dlouhodobě se nám nedaří takto hrát déle než 20-25 minut. Tady je velký prostor ke zlepšení, na kterém musíme zapracovat.

U12 Sobotní nadělení

SKB Česká Třebová : Beksa Pardubice 25:86

Body: Fiedler 17, Fecko 16, Šrámek 13, Kment 8, Kotěra 8, Němec 7, Mikolda 7, Chimiák 6, Svačina 4.

SKB Česká Třebová : Beksa Pardubice 33:84

Body: Fiedler 29, Fecko 19, Kment 10, Kotěra 8, Šrámek 6, Chimiák 4, Němec 4, Mikolda 2, Jiránek 2

V Sobotu jsme se vydali na dvojzápas do České Třebové! Zde jsme odehráli dvě slušná utkání, avšak nutno podotknout, že máme ještě hodně na čem pracovat! Herní výpadky jsou u nás velmi značné, což je potřeba omezit! Obě utkání jsme měli pevně pod kontrolou a prostor na hřišti dostali všichni hráči! Perličkou utkání byla krásná smeč Petra FIEDLERA, který tím okořenil sobotní výhry v Třebové!